30 stycznia warto przesiąść się z samochodu na pociąg Kolei Śląskich. Tego dnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz województwa i samorządowego przewoźnika kolejowego, z usług KŚ można skorzystać bezpłatnie.
Dzień darmowych kursów został wprowadzony z powodu przekroczenia norm jakości powietrza. Ta promocja dotyczy zarówno właścicieli samochodów jak i współpasażerów, a obejmuje wszystkie pociągi i wszystkie linie, wyjątkiem jest przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin.
Korzystając z darmowego kursu należy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Na podstawie tych dokumentów, poza właścicielem dowodu rejestracyjnego, podróż mogą odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











