Już pod koniec maja startuje kolejna edycja popularnej akcji „Kolej na Beskidy”, organizowanej przez Koleje Śląskie. To wyjątkowa okazja, by w cenie biletu kolejowego zwiedzać Beskidy w towarzystwie licencjonowanego przewodnika PTTK.
Aby dołączyć do jednej z górskich wypraw, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.kolejeslaskie.pl i kupić bilet do wskazanej stacji. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy ruszają na trzy tygodnie przed każdą wycieczką.
W planach m.in. wędrówki ze Zwardonia przez dzikie rejony Oźnej, trasy z Bielska-Białej i Wisły, a także spacer po Cieszynie kończący tegoroczną edycję 25 października. Wycieczki są dostosowane do różnych grup wiekowych.
Więcej informacji oraz harmonogram wypraw można znaleźć w zakładce „Turystyka” na stronie Kolei Śląskich.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













