Od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.
– W trakcie akcji, która potrwa do godziny 22:00, policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, a też sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty – informuje informuje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.
Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











