Strażnicy ze Straży Miejskiej Mysłowice przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 5 prelekcje w zakresie profilaktyki. Adresatami wykładu byli uczniowie klas V i VI, natomiast tematem była agresja rówieśnicza.
13. rok życia jest dla dzieci przełomowy pod względem odpowiedzialności karnej. W czasie prelekcji z młodzieżą zostały omówione różnice pomiędzy agresją a przemocą. Strażnicy przedstawili wzory dobrych zachowań. Jednym z motywów prelekcji było pokazanie dzieciom przykładów agresji oraz przemocy, z którymi mogą spotkać się na co dzień. Przekazane zostały im także informacje, jak z radzić sobie z takimi sytuacjami.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












