Poprowadzenie DTŚ przez Mysłowice pozwoliłoby nie tylko rozładować ruch w centrum miasta, ale również byłaby to inwestycja o dużym znaczeniu gospodarczym.
– Budowa Drogowej Trasy Średnicowej, szczególnie odcinka w kierunku Sosnowca sprawi, że tereny zlokalizowane wokół niej będą zachętą dla inwestorów. Jeśli chodzi o odcinek w kierunku Jaworzna, to pozwoli on odciążyć ruch w centrum miasta. – wyjaśnia prezydent Edward Lasok.
– Budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Mysłowicach, w większości zaplanowana została śladem istniejących już dróg. Nowo powstały będzie jedynie pierwszy odcinek średnicówki biegnący od węzła Wilhelmina w Katowicach do węzła Janów w Mysłowicach . W kierunku na Sosnowiec droga poprowadzona zostanie śladem ulic: Bończyka i Obrzeżnej Północnej. Z kolei w kierunku na Jaworzno droga będzie biegła od węzła Janów zlokalizowanego w dzielnicy Bończyk oraz śladem ulicy Obrzeżnej Zachodniej. – relacjonuje Janusz Mąka, P. O. Naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta.
Chociaż w Jaworznie DTŚ ma w zasadzie tylko łączyć się z nową obwodnicą przy granicy z Sosnowcem i Mysłowicami, prace nad dokumentacją będzie koordynował tamtejszy samorząd. Chodzi o doświadczenie zdobyte przy budowie w ostatnich latach nowego jaworznickiego układu komunikacyjnego .
Rozbudowa wschodniej części DTŚ-ki podzielona została na dwa etapy. Część zagłębiowska ujęta została w drugim etapie. Pierwszy połączyć ma Katowice z Mysłowicami – od węzła Wilhelmina do Obrzeżnej Zachodniej i budowę węzła Janów. Samorządom zależy, aby już w 2015 roku starać się o zgodę na budowę i wnioskować o pieniądze unijne, a w 2016 przeprowadzić przetarg i w ciągu dwóch następnych lat wybudować drogę, tak aby odcinek od Mysłowic do Jaworzna powstał ok. 2018 r.
