W miniony, długi weekend, na jednym z najbardziej malowniczych odcinków królowej polskich rzek, odbył się huczny Festiwal Wisły. Jednym z ważniejszych punktów był Zlot Tradycyjnych Łodzi z różnych rzek Europy. Na imprezie nie zabrakło mysłowickiego akcentu – nasze miasto promowała łódka pod mysłowicką banderą a także stoisko, które pojawiło się tam za sprawą małżeństwa Parisów.
Impreza trwała cztery dni i obejmowała aż cztery miasta – Włocławek, Nieszawę, Ciechocinek i Toruń. Mieszkańcy i turyści żeglowali po malowniczych odcinkach Wisły, słuchali szantowych koncertów i odwiedzali stoiska z kulinariami, rękodziełem i nie tylko…
Swoje miejsce miały tam także Mysłowice. Na stoisku przygotowanym przez znane z działań na mysłowickiej Przemszy małżeństwo znalazły się zdjęcia i informatory. Mysłowiczanie wykorzystali okazję by promować swoje miasto i Przemszę pływając podczas festiwalu pod mysłowicką banderą.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












