W minioną niedzielę, 13 sierpnia w małopolskim Kukowie odbyły się Mistrzostwa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Sporcie Pożarniczym. Swoich sił spróbowały w nich także drużyny z Dziećkowic.
Organizatorzy, strażacy z OSP Kuków, przygotowali szereg ciekawych konkurencji i niespodzianek, z którymi musieli poradzić sobie młodzi adepci pożarnictwa. Mimo zaciętej rywalizacji zwyciężyła dobra zabawa i humor.
W zawodach wystartowały dwie drużyny z Mysłowic, przygotowane przez Dorotę Kamińską i Tomasza Krysika, MDP I w składzie Maja Nietupska, Jakub Ciepły, Jakub Zimny, Mikołaj Przyłas, Wiktor Stolarz oraz MDP II: Jakub Grabowski, Janusz Kuczowic, Piotr Stolarz.
Mysłowicka drużyna chłopców, startująca w kategorii Szkół Podstawowych, zajęła II miejsce w kategorii MDP I. Zawody były dla młodzieży okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, zawarcia nowych znajomości i poznania innych jednostek.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











