„Smog” – to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie. Działania mają wymiar ogólnopolski i potrwają do późnych godzin wieczornych.
– Na terenie całego kraju, w tym również w Mysłowicach od godziny 6.00 (30 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – informuje sierż.szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach
Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











