We wtorek mysłowiccy policjanci przeprowadzili działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.
– Mundurowi podczas działań ujawnili 54 wykroczenia. 27 wykroczeń popełnili kierowcy oraz 27 wykroczeń mieli na swoim koncie piesi. Wśród pieszych najczęściej dochodziło do łamania prawa poprzez przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze – informuje sierż. sztab. Michał Lisowski z KMP w Mysłowicach
Od godziny 6.00 do 22.00 prowadzone były działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji uczestniczyło 13 policjantów z mysłowickiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz kierujących jednośladami, a także kierowców samochodów naruszających prawa pieszych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











