Bezdeszczowe, jesienne dni, jakie zdarzały się w ostatnim czasie, zachęcały do przechadzek po mysłowickich lasach i parkach. Jednak jak wiadomo, przyjemność obcowania z naturą niesie za sobą pewne ryzyko… W Mysłowicach, w ramach programu walki z boreliozą zorganizowane zostaną spotkania edukacyjno-informacyjne poświęcone chorobom odkleszczowym.
Zaplanowano trzy spotkania:
- 15 listopada, o godzinie 10:00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach, ul. Kubicy 5,
- 16 listopada, o godzinie 11:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzęczkowicach, ul. Kawy 12,
- 22 listopada, o godzinie 17:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach, ul. Grunwaldzka 7.
Tematyką spotkań ma być borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) oraz inne choroby odkleszczowe, a także profilaktyka, możliwość zastosowania efektywnych i bezpiecznych szczepionek przeciwko KZM. Kwestie, jakie zostaną poruszone, to także rozpoznanie, leczenie i rokowanie, uczestnikom wyświetlony zostanie również film instruktażowy z zakresu usuwania kleszcza.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












