Pokusa napicia się chłodnego piwa po męczącym dniu w pracy bywa wyjątkowo silna – nie zapanował nad nią młody mężczyzna, który ukradł sześciopak tego alkoholowego trunku ze sklepu „ABC” przy ulicy Oświęcimskiej. Złodziej wpadł niedługo po dokonaniu przestępstwa.
Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 stycznia około godziny 19:30, zgłoszenie o tym przestępstwie odebrał pełniący służbę w okolicy, zmotoryzowany patrol straży miejskiej.
– Po ustaleniu kierunku, w którym przestępca się oddalił, nasi funkcjonariusze niezwłocznie udali się w pościg pieszy za rabusiem i chwilę później ujęli sprawcę kradzieży, który posiadał przy sobie sześć butelek piwa. Wobec niezbitych dowodów przyznał się do winy – informuje komendant straży miejskiej Ginter Płaza.
Strażnicy przekazali sprawcę w ręce wezwanego na miejsce zdarzenia patrolowi policji. Skradziony towar wrócił do właściciela sklepu, a złodzieja czeka teraz zasłużona kara.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












