Mysłowiccy policjanci, przeprowadzają dzisiaj (13.03) na drogach i ulicach miasta działania w ramach akcji „Bezpieczny Pieszy”. Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.
Na taryfę ulgową nie mają co liczyć dzisiaj piesi popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie przechodzący przez ulice w miejscach niedozwolonych.
– Uwaga policjantów zwrócona będzie szczególnie na miejsca niebezpieczne, w których w ostatnim czasie dochodziło od groźnych zdarzeń z udziałem przechodniów. Celem realizowanych cyklicznie działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze – informuje sierż.szt. Michał Lisowski z KMP w Mysłowicach.
W ramach akcji policjanci będą obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












