13 marca w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego odbył się finał konkursu „Francophonie à travers TV5Monde”, czyli Frankofonia poprzez telewizję TV5Monde.
W I etapie tego konkursu drużyny 2-osobowe wykonywały zadania wykorzystując stronę internetową www.tv5monde.com, która zawiera ogromne bogactwo ćwiczeń, informacji wspierających naukę języka francuskiego oraz kultury krajów frankofońskich. W etapie drugim drużyny musiały wykazać się wiedzą dotyczącą państw francuskojęzycznych.
W tegorocznej edycji konkursu:
I miejsce zajęła drużyna w składzie: Natalia Gruszczyńska, Monika Migała, miejsce II zdobyły: Zofia Wichary, Sonia Stępień, na III miejscu uplasowały się Paulina Mucha, Dorota Sokołowska. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Jędrzejczak, Edyta Kwak, Martyna Cichecka.
Konkurs wsparła telewizja TV5Monde, Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur, Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie, sklep internetowy ChocoBel, wydawnictwo Hachette Polska.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












