Do pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego przy ul. Fików doszło w miniony piątek, 23 marca około godziny 20:00. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży – PSP oraz OSP Kosztowy.
– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzeniu, wygaszeniu palącej się sadzy przy użyciu sita kominowego i gaśnicy proszkowej – mówi mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach.
Po zakończonych działaniach budynek został przewietrzony, strażacy zabronili właścicielce także używać pieca do czasu przeprowadzenia przeglądu kominiarskiego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

















