Świąteczne spotkania samotnych mysłowiczan w Szybie Bończyk to już tradycja. Za każdym razem jest to wspaniałe doświadczenie wspólnoty i ludzkiej życzliwości. Organizatorzy i tym razem zapraszają potrzebujących mieszkańców, by wspólnie podzielić się wielkanocnym jajkiem i spędzić razem ten świąteczny poranek.
W ubiegłym roku do stołu zasiadło około 60 mysłowiczan. Na talerzach nie zabrakło potraw typowych dla Wielkanocy – pachnących wypieków, chrzanu i wędliny. W tym roku po raz kolejny nadarza się okazja, żeby podzielić się nie tylko jajkiem, ale także radością z Pańskiego Zmartwychwstania.
Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice wspólnie z ks. dziekanem Rafałem Ryszką i Szybem Bończyk. Odbędzie się ono w niedzielę 1 kwietnia o godzinie 10:00. Chęć udziału można zgłosić pod numerem: 519-116-713. Organizatorzy zapraszają do udziału także chętnych wolontariuszy.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













