W najbliższych dniach do lokali będących w administracji Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej trafi kolejne 30 kompletów czujnik dymu + czujnik czadu oraz 10 koców gaśniczych. Ten bezpieczny prezent przekazała na rzecz miasta pani Irena Tylek z firmy SIGMA Nieruchomości i Ubezpieczenia.
Zbliża się okres grzewczy, więc tym bardziej wskazane jest zaopatrzenie się w takie urządzenia, o czym mieszkańcom przypomina się w ramach corocznie prowadzonych działaniach edukacyjnych. Warto dodać, że w ostatnich latach miasto wyposażyło w czujniki czadu ok. 200 mieszkań komunalnych.
W kwestii zmniejszenia niskiej emisji, której źródłem są zasoby gminne oraz pozostałe, informujemy, że trwają intensywne rozmowy z TAURON Ciepło sp. z o.o. oraz Zakładami Energetyki Cieplnej Katowice S.A. nad tzw. uciepłownieniem. Mają miejsce pojedyncze przyłączenia do sieci, a działania dotyczą głównie centrum miasta. Gmina liczy też na możliwość wynegocjowania korzystniejszych warunków przyłączenia obiektów w mieście do sieci, po zakończenia jej przejmowania na majątek TAURON Ciepło sp. z o.o. (okres najbliższych 1-2 lat).















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









