W Areszcie Śledczym w Mysłowicach osadzeni po raz kolejny w tym roku uczestniczyli w programie aktywizacji zawodowej. Jest on prowadzony na podstawie programu rekomendowanego przez Biuro Penitencjarne Centralnego Zarządu Służby Więziennej pt. „Szukam pracy – program szkolenia w klubie pracy”. W tej edycji wydarzenia uczestniczyło łącznie 14 skazanych.
Spotkania są realizowane przy współpracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach, a prowadzone przez doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Będzinie.
Podczas zajęć skazali nabyli umiejętności przygotowujące ich do aktywnego i samodzielnego poruszania się po rynku pracy. Oddziaływania resocjalizacyjne związane z obszarem aktywizacji zawodowej sprzyjają pełniejszej readaptacji społecznej skazanych i mogą mieć wpływ na ograniczenie zjawiska powrotności do przestępstwa.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













