Referat Profilaktyki mysłowickiej straży miejskiej kontynuował prelekcje realizując program „Autochodzik”. Z miasteczkiem umiejętności drogowej odwiedziliśmy przedszkolaki z Przedszkola numer 19, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 oraz Akademię Małego Odkrywcy. Nauka bezpiecznego zachowania na drodze spotkała się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem najmłodszych.
Odwiedziliśmy również starsze dzieci w Szkołach Podstawowych numer 16 i 1 oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny numer 4. Tam rozpoczęliśmy realizację nowego programu edukacyjnego „Zwierzęta wokół nas”. Zajęcia realizujemy we współpracy z Urzędem Miasta Mysłowice – informuje Magdalena Kawka, pełniąca obowiązki Zastępcy Komendanta SM w Mysłowicach
Strażnicy uczą bezpiecznych zachowań oraz uwrażliwiają dzieci na rozsądną pomoc w kontakcie z rannym zwierzęciem. Strażnicy wskazali instytucje, które pomagają zwierzętom na terenie naszego miasta.
Na koniec każde dziecko otrzymuje opaskę „Przyjaciela zwierząt”, której noszenie obliguje do dbania o nie oraz zobowiązuje do przekazywania innym wiedzy zdobytej na zajęciach.
Za przeprowadzone warsztaty strażnicy miejscy zostali nagrodzeni przez dzieci występami artystycznym i laurkami.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












