29 listopada w klasach drugich Szkoły podstawowej nr 10 rozszalała zabawa andrzejkowa. Uczniowie przenieśli się w świat marzeń i fantazji. Konkursy i wróżby oraz słodki poczęstunek przeplatały się z szaloną, dyskotekową muzyką.
Zgodnie z tradycją za pomocą wróżb uczniowie odczytywali, co ich czeka w przyszłości. Przekłuwali papierowe serca, układali buty, losowali imiona. Wiele śmiechu i radości dostarczyły uczniom ciasteczka z wróżbą. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie pozwalają kultywować tradycję i obrzędy ludowe.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













