Osadzeni mysłowickiego aresztu uczestniczyli w kolejnej edycji programu resocjalizacyjnego z zakresu regulacji emocjonalnej. Pod okiem psychologa uczyli się oni stosowania adekwatnych metod radzenia sobie z negatywnymi emocjami, stresem i frustracją.
Uczestnicy zajęć uczyli się właściwych form zachowania w sytuacjach postrzeganych subiektywnie jako trudne oraz ćwiczyli kontrolę emocjonalną. Zajęcia – poza częścią teoretyczną – obejmowały również obszar warsztatowy, podczas którego wykorzystano elementy arteterapii. Dzięki porozumieniu ze Stowarzyszeniem Malarstwa Emocjonalnego „Placek” mysłowicki artysta Adam Plackowski – Dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice – poprowadził warsztat rysunku studyjnego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













