136 zgłoszeń dot. spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 81 skarg na przekraczanie prędkości przez kierowców – policjanci z Mysłowic podsumowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za rok 2018. Jakich zgłoszeń było najwięcej?

– W minionym roku na terenie Mysłowic odnotowano 742 zgłoszenia o różnego rodzaju zagrożeniach, co pokazuje, że aplikacja cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i jest z powodzeniem wykorzystywana do wymiany informacji. Każde ze zgłoszeń zostało przez policjantów zweryfikowane i sprawdzone – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Potwierdzonych zostało 321 sygnalizowanych zagrożeń z czego najwięcej z kategorii: “spożywanie alkoholu” – 136 przypadków i „przekraczanie dozwolonej prędkości” – 81 przypadków. Często zaznaczano też miejsca, w których dochodziło do „nieprawidłowego parkowania” – 33 potwierdzone zgłoszenia.

W procesie weryfikacji zgłoszonych zagrożeń funkcjonariusze brali pod uwagę opinię społeczności lokalnej i w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów stosowali przewidziane prawem środki. W sytuacji kiedy mundurowi potwierdzili „nieprawidłową infrastrukturę drogową” kierowali pisemne wystąpienia do zarządcy drogi celem niezwłocznego wyeliminowania nieprawidłowości.

W ubiegłym roku, podczas licznych spotkań z mieszkańcami oraz za pośrednictwem strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, policjanci informowali mieszkańców miasta o możliwościach jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zachęcali do korzystania z aplikacji.