W piątek (18.01) policjanci mysłowickiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana jest na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.
Działania prowadzone są celu poprawy bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Mundurowi będą obserwowali skrzyżowania oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym z udziałem pieszych.
– Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



