W środę policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili działania pod nazwą „SMOG”. W Mysłowicach mundurowi skontrolowali łącznie 46 pojazdów i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.
W Mysłowicach mundurowi skontrolowali łącznie 46 pojazdów i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska. Stróże prawa reagowali też na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów i nieprawidłowym przewożeniem ładunku. W trakcie działań policjanci zatrzymali jednego kierującego volkswagenem w stanie po użyciu alkoholu. 27-letni mężczyzna w organizmie miał 0,23 promila. – relacjonuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.
Działania miały również charakter edukacyjny. Stróże prawa przypominali kierującym, że smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


















