fot. KMP Mysłowice
fot. KMP Mysłowice

        Funkcjonariusze mysłowickiej drogówki przeprowadzili w poniedziałek rano działania kontrolne pod hasłem „Trzeźwość”. Akcja odbyła się w rejonie Punktu Poboru Opłat Brzęczkowice na mysłowickim odcinku autostrady A4.

Podczas kilkugodzinnych kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości setek kierowców. Niestety, dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu, czym zakończyli dalszą jazdę.

Pierwszym zatrzymanym była 51-letnia mieszkanka Zbrosławic, która prowadziła samochód marki Opel. Badanie alkomatem wykazało u niej 0,6 promila alkoholu w organizmie. Niedługo później mundurowi skontrolowali 44-letniego kierowcę Volvo z Siedlaczki – w jego przypadku wynik wskazał 0,7 promila.

Obojgu kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i odpowiedzialność. Nawet niewielka ilość alkoholu obniża koncentrację i refleks, znacząco zwiększając ryzyko groźnych zdarzeń drogowych.