Turniej piłkarski dla zawodników z rocznika 2015 i młodszych odbył się w ramach „Zimy w Mieście 2026” i dostarczył wielu sportowych emocji.
Blisko cztery i pół godziny rywalizacji, dziesiątki bramek i wielkie zaangażowanie najmłodszych piłkarzy – tak w skrócie można podsumować zawody, w których udział wzięły wszystkie mysłowickie kluby: Unia Kosztowy, Lechia 06, Górnik 09 oraz Górnik Wesoła. Stawkę uzupełniły zespoły z regionu – Olimpia i Czarni z Sosnowca, Akademia Sportu KSB z Lędzin oraz Józefka z Chorzowa.
Po fazie grupowej do walki o medale awansowały cztery najlepsze drużyny: Unia Kosztowy, Olimpia Sosnowiec, Czarni Sosnowiec oraz KSB Lędziny. Każdy mecz fazy finałowej dostarczał wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali ogromne serce do gry i niemałe umiejętności.
Kulminacyjnym momentem turnieju był wielki finał, w którym Unia Kosztowy zmierzyła się z Czarnymi Sosnowiec. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1, a o końcowym triumfie zdecydowała seria rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Kosztów, którzy mogli wznieść w górę puchar za pierwsze miejsce.
Klasyfikacja końcowa:
🥇 1. miejsce – Unia Kosztowy
🥈 2. miejsce – Czarni Sosnowiec
🥉 3. miejsce – Olimpia Sosnowiec
Nagrody indywidualne:
🏆 Najlepszy zawodnik – Leon Jakubek (Czarni Sosnowiec)
⚽ Król strzelców – Patryk Podbielski (Lechia 06 Mysłowice)
🧤 Najlepszy bramkarz – Jan Gumprecht (Unia Kosztowy)















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












