Znany i lubiany mysłowicki Gutierez zaprezentował właśnie nowy singiel „Szlagówka”, który zapowiada ich czwarty album „Morze martwe”. Premiera wydawnictwa planowana jest na wrzesień, a płyta ukaże się na winylu i CD nakładem Music Corner Records.

Piosenka ma długą i osobistą historię.

– „Szlagówka” to miejsce (właściwie Ślagówka), gdzie swoje włości posiada nasz przyjaciel i współkompozytor Marcin Szlaga. Sam pomysł, motyw gitarowy zrodził się w głowie Adama Bejnara-Bejanrowicza ponad dekadę temu, jak głosi legenda, przy narodzinach syna . Teraz po latach wracamy do tej piosenki, do której Marcin stworzył linię melodyczną. Od lat urzekała mnie witalność i energia tej pieśni, napisałem tekst, który pomimo charakterystycznej gutierezowej melancholii dobrze współgra z szybkim tempem i motoryką. „Szlagówka” to pierwszy singiel zapowiadający nasz czwarty album pt. „Morze martwe” – mówi Bartek Woźniczko, wokalista i lider zespołu.

Zespół postawił na renomowane studio nagraniowe.

– Nagraliśmy go „na setkę” w magicznym Monochrom studio, gdzie swoje płyty nagrywali m.in. Grzegorz Turnau, Mikromusic, Kwiat Jabłoni czy Behemoth. Premiera albumu we wrześniu, wydana będzie na płycie winylowej i CD przez Music Corner Records! – dodaje Woźniczko.

Gutierez mają na swoim koncie m.in. występ przed Pearl Jam na Stadionie Śląskim oraz udział w pierwszej edycji OFF Festivalu. Sesja nagraniowa nowego materiału rozpoczęła się w maju, a album „Morze martwe” ma zawierać utwory utrzymane w stylistyce alt country, folku, indie i rocka.