Dzięki zgłoszeniu od innego uczestnika ruchu drogowego policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał zagrożenie na autostradzie A4. 54-letni mieszkaniec Katowic prowadził samochód, mając w organizmie blisko 2,6 promila alkoholu.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, około godziny 18.30. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy Toyoty, który miał problemy z utrzymaniem właściwego pasa ruchu podczas jazdy autostradą A4.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki. Policjanci namierzyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli na ulicy Imielińskiej w Mysłowicach.
Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec Katowic. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu alkomatem. Wynik nie pozostawiał wątpliwości – kierowca był w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało blisko 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. O dalszych konsekwencjach dla 54-latka zdecyduje sąd.
Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



![[fot. archiwum ITVM] [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja.jpg)
