Na drogach całego województwa trwa akcja mająca na celu eliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych substancji działających podobnie.
Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości, reagują na każde zachowanie zagrażające bezpieczeństwu i stanowczo wyciągają konsekwencje wobec osób, które decydują się prowadzić po spożyciu.
Pamiętaj — nawet niewielka ilość alkoholu wpływa negatywnie na refleks, koncentrację i ocenę sytuacji na drodze.
Planujesz spotkanie, na którym może pojawić się alkohol?
Zadbaj o bezpieczny powrót: wyznacz trzeźwego kierowcę, zamów transport lub skorzystaj z komunikacji publicznej.
Twoje życie i zdrowie — oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu — zależy od odpowiedzialnych decyzji.
źródło: Policja Śląska















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)














