29 marca strażniczki miejskie wraz ratownikiem medycznym i Automobilklubem Mysłowickim przeprowadzili prelekcje w Szkole Podstawowej nr 13 w Mysłowicach.
Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego ”Pierwsza Pomoc”. Prelekcje objęły uczniów klas VI. Dzieci zostały skrupulatnie przeszkolone z zakresu wiedzy o udzielaniu pomocy w przypadku urazów. Nie zabrakło praktycznej części zajęć – uczniowie zakładali bandaże na różne części ciała i dowiadywali się, jak postępować z poszczególnymi typami ran.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












