30 października Mały Samorząd SP16 z Oddziałami Dwujęzycznymi zorganizował nietypowe, bo nieobchodzone do tej pory w szkole święto, czyli „Dzień Dyni”. Z tej okazji wszyscy uczniowie w szkole mogli przyjść ubrani w kolorach dyni, a nie jak na co dzień w szkolnych mundurkach.

Niektórzy swoimi kreacjami naprawdę zaskoczyli i wyglądali niesamowicie. Uczniowie mogli ponadto wziąć udział w kiermaszu słodkości dyniowych i przedmiotów z nią związanych. Na stoisku można więc było zakupić muffinki, ciasto dyniowe, kruche ciasteczka, torebeczki z dynią, święcące dynie. Uczniowie w czasie przerwy ustawiali się w długiej kolejce, aby zakupić wybrany przez siebie przedmiot.

Ponadto dzieci mogły wykonać sobie zdjęcie jako dynia. Wystarczyło jedynie ustawić głowę w odpowiednim miejscu i gotowe. W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne słodkości. Dzień Dyni należy zaliczyć do udanych inicjatyw Małego Samorządu SP16. Gorące podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy wsparli wydarzenie poprzez przygotowanie słodkości na kiermasz i podarowanie innych przedmiotów, dzięki czemu to szkolne święto było naprawdę udane i radosne.

Pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na działalność Małego Samorządu, ale również część z nich trafi na akcję „Grosik do grosika”, której celem jest zakup pompy insulinowej dla chorego Aleksa.