Miniony rok upłynął jako Rok Pamięci Ofiar Pacyfikacji KWK „Wujek”. Nadal unosi się jednak echo jego obchodów – w bibliotecznej Filii nr 11 przy ul. Mikołowskiej 40 prezentowana jest poświęcona temu tematowi wystawa.
Ekspozycja zatytułowana na jest „Kopalnia strajkuje… Strajk i pacyfikacja Kopalni Wujek 13-16 grudnia 1981 roku”. Przygotowało ją Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Wystawę można obejrzeć do 13 stycznia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













