Elektro-akustyczna improwizacja i obraz malowany na żywo na… wodzie. Eksperymentujący z formami sztuki zespół Trio io wystąpił w minioną sobotę przed mysłowicką publicznością.

Najpierw było interdyscyplinarne show, potem zagrał DJ Marte Forms. Mysłowiczanie, którzy wybrali się w sobotni wieczór do filii MOK w Brzezince, byli świadkami ciekawego zderzenia form. W rytm nadawany przez instrumenty artystka tworzyła tam niepowtarzalny obraz.

– To jest bardzo ciekawa metoda, która dzięki temu, że działa przypadek oraz specjalnie zagęszczone farby, daje świetne efekty – przybliża Małgorzata Rozenau, artystka.

Zespół tworzą flecistka, gitarzysta i skrzypek, doświadczeni i wielokrotnie doceniani muzycy. W 2019 roku ukazać ma się ich debiutancka płyta.

– Najważniejsza jest sztuka, czy to jest sztuka interdyscyplinarna, czy jest to samo malarstwo, czy sama muzyka, to nie ma znaczenia. Mysłowice są, myślę, dosyć ukulturalnione, bo jest i Alterfest i MOK też działa prężnie, tak że myślę, że tutaj się też dzieje – mówi Łukasz Marciniak, muzyk.

– Właśnie z nowym rokiem ruszamy z cyklem wydarzeń różnego typu, które będą miały na celu zaprezentowanie właśnie takich połączeń sztuk jak dzisiaj. Oczywiście w nowym roku dalej Wieczory Filmowe oraz spektakle teatralne, na które już dzisiaj serdecznie państwa zapraszamy – zachęca Natalia Baranowska z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.