Kolędowanie z Happy Big Bandem oraz chórem Familia i przyjaciółmi, a także święto mysłowickiego hip-hopu. Za nami koncertowy weekend w mieście.
W miniony weekend mysłowiczanie mieli aż dwie okazje do wysłuchania koncertów w świątecznym klimacie. W piątek 14 stycznia w Kultowym Kinoteatrze Znicz na Brzezince chór Familia zaprosił do wspólnego kolędowania przyjaciół: Maję Popielas i grupy GalHan, Dyszka (ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki) oraz Zespół Pieśni i Tańca Morgowioki (z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2).
Z podobnym repertuarem, choć w nieco bardziej jazzowym stylu, wystąpił w niedzielę 16 stycznia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Kosztowach Happy Big Band. Koncert pod dyrekcją Mirosława Kaszuby, z solowymi partiami Anny Kamyk, nadal można obejrzeć online.
Natomiast w sobotę 15 stycznia scenę Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej opanowali raperzy podczas drugiej edycji Mc-e Festu. Zagrali: Kriss Rimesaya, Młody Koko, Szpachla, PJ, Królowa Kier, Septima, Maciuch oraz Drybcia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)




























