Uczniowie staną na scenie razem z muzykami, aby wesprzeć swoją koleżankę w chorobie nowotworowej. Koncert charytatywny „Uratujmy Lenkę”, podczas którego zagrają  Ida Sete & Andrii Sacheva, odbędzie się ze specjalnym udziałem szkolnych kolegów i koleżanek chorej mysłowiczanki. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą środę, 24 stycznia.

Siedmioletnia Lenka Surma od dwóch lat zmaga się ze złośliwym nowotworem mózgu. Dziewczynka po operacji usunięcia guza przeszła cykl radio i chemioterapii. Obecnie mysłowiczanka wymaga intensywnej rehabilitacji. Ponadto we wrześniu Lenka musiała poddać się kolejnej operacji, ponieważ guz odrósł i konieczne było jego wycięcie. Ostatnią szansą jest kosztowna terapia protokołem MEMMAT we Wiedniu – to właśnie ona była celem zbiórki prowadzonej od kilku dni na portalu siepomaga.pl

Ida Sete & Andrii Sacheva to duet wokalistki jazzowej oraz skrzypka, który eksperymentuje z elektronicznym brzmieniem swojego instrumentu, robiąc z niego syntezator. Koncert charytatywny, na którym będzie można wysłuchać ich twórczości, odbędzie się w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 w najbliższą środę, 24 stycznia. Wstęp na to wydarzenie będą stanowić cegiełki, do zakupienia w dniu imprezy w cenie od 10 zł.

Koncert odbędzie się z inicjatywy społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im Wojciecha Korfantego w Mysłowicach. W organizację wydarzenia zaangażowała się także Fundacja Iskierka oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

fot.mat.org