fot. MOK

Nagradzany na wielu ogólnopolskich festiwalach spektakl “Wyspa” będzie można wreszcie zobaczyć w Mysłowicach! Spektakl to utopijna wizja szczęśliwości – krzywe zwierciadło, sprzeciw wobec rzeczywistości. “Wyspa” to zero kompromisów i maksimum kompromitacji.

Teatr Narybek From Poland jest grupą młodych ludzi prowadzoną przez Jarosława Filipskiego (założyciela i twórcy uznanego tu i ówdzie Teatru From Poland.

Narybek specjalizuje się w realizacji autorskich spektakli, które dotykają problemów współczesności.Wyspa to aktualna wypowiedź pokoleniowa, w której wykreowano świat idealnej alternatywy, beztroski, czystości, duchowości, a także patriotyzmu, rozrodczości, szczęścia, tolerancji, weganizmu, zieloności.

Spektakl zrealizowano w 2018 roku i w tym samym roku otrzymał nagrody:
• II miejsce – Ogólnopolski Festiwal Teatralny ZGRAJA w Wadowicach
• III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Sztuki Teatralnej w Rybniku
• Wyróżnienia: “Łaknienia” – Ogólnopolski Festiwal Młodego Teatru w Goleniowie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niesfornych Galimatias w Teresinie za “odwagę wypowiedzi artystycznej”.

W lutym 2019 Narybek wyjeżdża zaprezentować Wyspę na prestiżowej jubileuszowej 40. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju. Zapraszamy na występ Narybka w Mysłowicach, aby sprawdzić formę zespołu oraz dodać otuchy przed wyjazdem.

9 lutego 2019 r., godz. 18.00
Kino Znicz, MOK Brzezinka, ul. Laryska 5
scenariusz/scenografia: zespół
reżyseria: Jarosław Filipski
występują: Julia Bogunia, Kamil Czubala, Małgorzata Gawin, Paweł Ziegler