fot.arch.itvm.pl

W późniejszym terminie, ale w niezmienionej formie po raz 12. wystartuje „Koncert zimowy” w Przedszkolu nr 5. Jak zwykle występy będą przeplatane licytacjami.

Marek Jałowiecki, znany z zespołów Delons i Generał Stillwell, pracujący na co dzień w przedszkolu, zapoczątkował tradycję, która trwa już ponad dekadę. W zimowy wieczór 1 marca, jak zwykle przy ul. Armii Krajowej 28, można będzie przypomnieć sobie, że Mysłowice nie bez powodu kojarzą się w kraju przede wszystkim z muzyką gitarową. Będą więc jak zwykle rockowe koncerty i licytacje na rzecz przedszkola.

– Wymyśliłem tę imprezę, żeby urozmaicić życie przedszkola, ale i swoje. Starałem się połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas tegorocznej licytacji będziemy zbierać środki na sprzęt nagłaśniający dla przedszkola, bo obecny jest w opłakanym stanie – mówi Marek „Dżałówa” Jałowiecki, inicjator koncertu.

Pierwotnie koncert miał odbyć się 18 stycznia. W związku z żałobą narodową jego termin został przesunięty na pierwszy dzień marca. Wystąpią ci sami wykonawcy, którzy mieli pojawić się we wcześniejszym terminie.

Chwilę po godz. 17.30 koncert rozpocznie Marek Jałowiecki z Jackiem Kuderskim i Krystianem „Carlosem” Różyckim. Później na scenie pojawią się zespoły Kurczat, Kissinski i Iowa Super Soccer. Na występ każdego przewidziane jest ok. pół godziny.

– O przedmioty na licytacje zadbał m.in. Wojciech Kuderski z zespołu Myslovitz, który od dawna wspiera tę inicjatywę. Bardzo pomaga Monika Bis, która pracuje w dużym koncernie fonograficznym. To dzięki niej dostajemy np. płyty i plakaty z autografami gwiazd, które możemy licytować – dodaje Jałowiecki.

W tym roku licytację będzie prowadził Sebastian Mierzwa znany z radia Piekary. Cena cegiełki na koncert to 15 zł, do kupienia przed koncertem.

Poza koncertem Marek Jałowiecki razem z Carlosem Różyckim pracuje też nad krążkiem z piosenkami dla najmłodszych. Sam Generał Stilwell w marcu wchodzi do studia i nagrywa kolejną, czwartą już płytę.

 

tekst: Bogumił Stoksik