Żyją i tworzą w Mysłowicach wzbogacając swoją pasją polską scenę alternatywną. Teraz proszą o wsparcie, by ich nowy album „Bąbony” mógł ujrzeć światło dzienne i dotrzeć do jak największego grona fanów gatunku. Dorzuć się do zbiórki pieniężnej, a oni odwdzięczą się albumem z autografami, t-shirtem a nawet… zwrotką nagraną specjalnie dla Ciebie. Mowa oczywiście o Menippe!

– Nadszedł czas, na pokazanie szerszej publiczności naszej muzycznej twórczości. Odpalamy projekt, w celu zebrania potrzebnych funduszy na wydanie naszego najnowszego albumu pt. Bąbony. Wierzymy, że jest spore grono ambitnych słuchaczy, którzy odnajdą się w naszej muzyce.  Chcemy tworzyć i wydawać naszą twórczość w niezależny sposób – zachęcają muzycy.  

Dorzuć się do zbiórki pieniężnej, a oni odwdzięczą się albumem z autografami, t-shirtem a nawet… zwrotką nagraną specjalnie dla Ciebie.

Zbiórka odbywa się poprzez stronę Odpal Projekt. Kilka kliknięć pozwoli wesprzeć zespół w realizacji ważnego dla nich projektu, a zarazem zdobyć krążek pełen dobrych, alternatywnych brzmień oraz inne, ciekawe upominki. Jeśli jesteś fanem gatunku, albo po prostu chętnie wesprzesz i poznasz twórczość ambitnych i rokujących muzyków ze swojego miasta – nie zwlekaj, każdy “piątak” to kolejny kroczek do wydania płyty.

Mysłowice mają muzyczny potencjał, szczególnie w przestrzeni alternatywnej. Pośród zespołów grających w głębszym czy płytszym undergroundzie słychać także Menippe – alternatywno-hiphopowo-elektroniczną grupę w składzie: Arbuz Arbuziński, Mah, Adam, Power oraz K.Różycki. Jak muzycy opisują owoce swojej pracy?

– Klimat, w który zaprasza swoich odbiorców przypomina smak dobrej parzonej kawy z tlącym się bąbonem. Treść tej mikstury delikatnie osiada w uchu wymagającego słuchacza, skupiając go w niebanalnej myśli. Całość jest domknięta w biały kwadrat, który znajduję się na końcu tej pięknej podróży – piszą muzycy Menippe.

By przekonać się, czy ten malowniczy opis rzeczywiście wybrzmiewa na nowej płycie, wystarczy dołożyć się do zrzutki i cieszyć się zastrzykiem brzmień prosto z Mysłowic.