Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa zorganizowała już XI edycję Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 13 mysłowickich szkół.
Uczestnicy napisali dyktando o Honoracie i jej pięknym ogrodzie, pełnym hiacyntów, hortensji, chryzantem i orchidei oraz o jej przyjacielu Horacym.
I miejsce w konkursie zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 – Marta Roter, II miejsce zajął Szymon Mrozik ze Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie Kinga Trybus z Szkoły Podstawowej nr 1. Wszyscy uczestnicy















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











