Plakaty MOK

Mysłowicki Ośrodek Kultury ma na ten tydzień kilka mocnych propozycji. Wśród nich piątkowy koncert Pablopavo i niedzielny spektakl „Zaplątani w tańcu”, będący podróżą w świat najpopularniejszych bajek Walta Disney’a.

Pablopavo to zdobywca Paszportu Polityki, nominowany do Fryderyków, Nagrody Literackiej „Nike” i Superjedynek autor pięciu solowych płyt i współautor kilkudziesięciu krążków innych artystów. W Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 zagra 22 marca o godz. 19. Bilety są jeszcze dostępne tutaj i w kasie MOK.

24 marca o godz. 18 w filii MOK w Brzezince odbędzie się premiera spektaklu „Zaplątani w tańcu” realizowanego przez studio tańca StageART oraz teatr Podtekst.

Teatr, który funkcjonuje od lat, dotychczas zajmował się sztukami z natury dramaturgicznej. Tym razem proponuje lżejsze przedstawienie.

– To widowisko ma w swojej naturze bardzo dużo z musicalu. Mamy muzykę, słowo, taniec. Pomysł narodził się ze strony aktorów. Za ich namową stworzyliśmy to widowisko. Chcieliśmy przygotować lżejszy spektakl, co nie znaczy, że jest banalny. Widz nie wyjdzie z niego pełen refleksji, ale z pewnością będzie się dobrze bawił. Będzie lekko i z mnóstwem kolorytu – mówi Michał Skiba, dyrektor MOK i reżyser spektaklu.

Widzowie usłyszą piosenki znane z filmów Walta Disney’a w aranżacji aktorskiej w połączeniu ze szkołą tańca StageART.

– Dzieci, które chodzą do mnie na zajęcia, przedstawią wszystkie choreografie do piosenek śpiewanych z filmów Disney’a. Śpiewają aktorzy teatru, my tańczymy. Najmłodsi tancerze mają 6 lat, najstarsi 18. Na scenie w różnych momentach będzie aż 50 tańczących osób. Każda piosenka wygląda zupełnie inaczej. To pierwsze tego typu wydarzenie u nas w Mysłowicach, gdzie łączą się dwie kulturalne szkoły. Wspólnymi siłami stworzyliśmy fajną sztukę – mówi Weronika Zacher ze studia tańca StageART.

Bilety na to wydarzenie kupicie tu oraz w MOK-u przy Laryskiej lub Grunwaldzkiej.

Ponadto już 19 marca startuje 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, a 20 marca kolejne projekcje w ramach Festiwalu Animacji O!PLA i sobotnie zajęcia w Klubie 100 Pociech.

Te i przyszłe wydarzenia znajdziecie oczywiście w zakładce Repertuar na www.m-ok.pl.

Tekst: Bogumił Stoksik