23 marca br. uczennice klasy IIe Gimnazjum nr 3 odwiedziły Mysłowickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. W imieniu szkolnej społeczności, która zaangażowała się w akcję pomocową, przekazały karmę i inne rzeczy niezbędne do opieki nad pensjonariuszami schroniska.
Jak się dowiedzieliśmy, tym wszystkim, którzy kochają zwierzęta, a którzy nie mogą z różnych powodów zabrać ich do domu, schronisko proponuje adopcję „na odległość”.
Ta forma opieki polega na wspieraniu finansowym konkretnego zwierzaka, który pozostaje w schronisku, a osoba, która zobowiązała się go zaadoptować, dokonuje regularnych wpłat na utrzymanie swojego pupila i tym samym na rzecz schroniska.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



