Materiały promocyjne

Uczucie może rozkwitnąć wszędzie. Nawet w piekle. Przekonali się o tym bohaterowie książki Krystyny Toczek. Czy ich relacja ma szansę na przetrwanie? Przekonaj się, czytając debiutancką powieść autorki z Mysłowic „Spotkaliśmy się w obozowym piekle”.

Rok 1944, obóz koncentracyjny Dora. Major Jurgen Sztoch, rozdarty między żołnierską powinnością a własnym sumieniem, z każdym dniem coraz wyraźniej dostrzega rozmiary dziejącej się na jego oczach apokalipsy. Więźniarka Anna, którą zauważa pewnego dnia na rampie obozowego peronu, jest dla niego jak promyk nadziei. Kobieta stara się uświadomić Jurgenowi, że aby zasłużyć na miłość, musi zrobić więcej niż tylko przemycać lekarstwa i czekoladę do lazaretu. Wkrótce mężczyzna postanawia zdobyć się na gest, który przekreśli jego dotychczasowy światopogląd i karierę…

– Idź i nie waż się głośniej odetchnąć. Ja idę za tobą. Nie bój się, dopóki jesteś ze mną, nic ci nie grozi – zwrócił się do niej poprawną polszczyzną. Wiedział, że jest Polką. Przyjechała przecież transportem z Polski. Anna, słysząc ojczysty język z ust tego niemieckiego majora, odwróciła głowę i spojrzała na niego zaskoczona. Wiedziała, że znajduje się w Niemczech, a tutaj nagle słyszy polską mowę. – Nie odwracaj się – warknął cicho przez zęby. – Idź i się nie zatrzymuj, jak chcesz żyć.

Czy w tym zapomnianym przez Boga miejscu jest jakaś szansa dla Anny i Jurgena?

Krystyna Toczek urodziła się w lipcu 1965 r. w Jaworznie. Ukończyła studium finansów.
Zawsze interesowała się pisarstwem, szczególnie literaturą faktu i książkami historycznymi. To dzięki nim mogła zagłębić się w czasy drugiej wojny światowej, gdzie znalazła inspirację do napisania powieści. Stara się wiernie przedstawiać nie tylko tło historyczne, lecz także uczucia ludzi uwikłanych w tamte tragiczne wydarzenia. Opisy ich wewnętrznej walki o normalność w szalonym świecie oraz wiary w tryumf dobra nad złem uważa za niezwykle ważne w obecnych, trudnych czasach. „Spotkaliśmy się w obozowym piekle” jest jej debiutem literackim.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Kupicie ją tutaj.

Informacja prasowa wydawnictwa Novae Res