fot. A. Powierża

Jak zapowiedzieli, tak robią. Po marcowym koncercie Pablopavo i Ludzików w Mysłowickim Ośrodku Kultury Łukasz Prajer zdradził nam, że to pierwszy z czterech występów wielkich polskich gwiazd w placówce. Już w maju nasze miasto odwiedzi Renata Przemyk.

W tym roku minęło 29 lat od ukazania się na polskim rynku albumu „Ya Hozna” Renaty Przemyk. Naszpikowana przebojami „Babę zesłał Bóg”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tańczę na stole” czy „Tortury” płyta okazała się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyckiej wrażliwości z punkową energią, a wszystko to podlane zostało folkowym sosem. Wielkim atutem krążka są niepowtarzalne teksty Sławomira Wolskiego doskonale korespondujące z imagem artystki. Wyszło z tego arcydzieło, które pomimo upływu prawie 30 lat wytrzymało próbę czasu. Podczas koncertu nie zabraknie także największych przebojów z pozostałych płyt artystki: ułyszymy m.in. utwory „Aż po grób”, „Ten taniec”, „Zero” czy „Kochana”.

24 maja, godz. 19, Mysłowicki Ośrodek Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wstęp: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu). Bilety dostępne w kasie MOK oraz tutaj.

Źródło: Informacja prasowa