Mysłowice już po raz trzeci będą gospodarzem wielkiego, chrześcijańskiego koncertu. Bądź Jak Jezus to wielki koncert ewangelizacyjny, który przyciąga wielotysięczną publiczność z Polski i z zagranicy. Wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać dobrej muzyki z pozytywnym przesłaniem oraz cieszyć się spotkaniem z drugim człowiekiem zapraszamy 1 maja 2014 r. do Parku Słupna! Tegorocznemu koncertowi będzie przyświecać hasło „Jan Paweł II – Duma Polaków”.
W ramach tegorocznego koncertu wystąpi gwiazda światowej muzyki chrześcijańskiej Martin Smith. Będzie to dopiero jego druga wizyta w Polsce. Muzyk jest laureatem kilku prestiżowych nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego. Ma na swoim koncie nagranych ponad 15 płyt z grupą Delirious i wieloma innymi artystami, min. grupami Hillsong i Jesus Culture oraz Israelem Houghtonem, który gościł w Mysłowicach w zeszłym roku. Martin Smith wystąpi w Polsce po raz drugi (w 2008 roku gościł wraz z Delirious w katowickim Spodku). W trakcie koncertu Bądź jak Jezus! zaprezentuje utwory z dwóch ostatnich solowych płyt oraz z pewnością kilka znanych hitów z repertuaru formacji Delirious, jak: „I Could Sing of Your Love Forever” czy „My Soul Sings”.

{youtube}bWtUG3bg_vg{/youtube}

Na scenie zaprezentuje się również zespół Deus Meus – jeden z najpopularniejszych i najdłużej działających w Polsce chórów, wykonujących współczesne piosenki chrześcijańskie w nowoczesnej aranżacji. Wykonywane utwory są doskonale znane i lubiane przez już prawie dwa pokolenia Polaków. Deus Meus regularnie gości od lat na wszystkich największych w Polsce festiwalach chrześcijańskich. Stylistycznie ich brzmienie wywodzi się z gatunków soul, funk i reggae. Ważne miejsce w repertuarze zajmuje też muzyka liturgiczna. Prawie od początku z Deus Meus współpracują Mietek Szcześniak i Marcin Pospieszalski, który jest też aranżerem i producentem płyt zespołu.

{youtube}ofTs4i0O1zk{/youtube}

Wśród zaproszonych artystów znalazł się również zespół New Life’M. Twórczość formacji jest wypadkową dojrzałych kreacji artystycznych, jakie tworzą poszczególni muzycy: Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Robert Cudzich i Marcin Pospieszalski. W kompozycjach tych wysokiej klasy instrumentalistów wyraźnie słychać fascynację światem jazzu. Dzięki utworom: „Twoja miłość” (utwór uplasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich piosenek plebiscytu TVP1 i PR1 „Muzyczna Jedynka”), „Z całej duszy” czy „Zakochałam się na 100%” zespół stał się rozpoznawalny. Artyści zagrali setki koncertów w wielkich salach teatralnych, w filharmoniach, na małych i dużych festiwalach, w klubach czy kościołach.

{youtube}N3-S5r_BIJg{/youtube}

Ponadto zaprezentują się również Magda Anioł i Beata Bednarz . Pierwsza z wokalistek pochodzi ze Śląska. Początek jej kariery artystycznej to kilkuletnia obecność na rynku muzyki country. Jednak w muzyce chrześcijańska artystka znalazła prawdziwy sens i dzięki temu zdobyła popularność. Jej twórczość charakteryzuje energicznie brzmienie, piosenki z bardzo wyraźnym
przesłaniem.

{youtube}Nk9C7r3dtxI{/youtube}

Z kolei Beata Bednarz to artystka o charakterystycznym „ciepłym, czarnym głosie”, swobodnie poruszająca się w wielu gatunkach muzycznych. Gość i laureatka wielu prestiżowych festiwali. Od wielu lat najbardziej jednak kojarzona z muzyką gospel. Jej głos dobrze jest znany także fanom XIII Edycji „Tańca z Gwiazdami”, gdzie śpiewała w orkiestrze Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Ma na koncie 11 solowych projektów, ostatnie z nich to „Zamieszkaj ze mną” (2012) i „Czy znasz to Imię…” (2013).

{youtube}AIrw7_RBuOQ{/youtube}

Listę artystów zamyka laureatka „Szansy na sukces” – Viola Brzezińska. W 1995 roku wystąpiła w koncercie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu, gdzie otrzymała główną nagrodę im. Anny Jantar.Występowała w jednej z głównych ról w słynnym musicalu „Metro”, przez sześć lat współpracowała z teatrem BUFFO, nagrywała piosenki do soundtracków filmowych i reklamowych. Współpracowała z takimi artystami, jak: Chris de Burgh, David McDonald, Krzysztof Krawczyk, Krzesimir Dębski czy Piotr Rubik. Solowo wydała dwa albumy z chrześcijańskim przesłaniem.

{youtube}dOTS1v3tIi4{/youtube}

Tegoroczny koncert ekumeniczny Bądź jak Jezus rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Przez minione lata koncert wpisał się już mocno w kulturalny kalendarz regionu śląskiego i jak co roku będzie okazją do spotkania: z rodziną, znajomymi i chrześcijanami różnych wyznań. Od samego początku celem koncertu jest budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli abp Metropolita Katowicki Wiktor Skworc oraz prezydent miasta Mysłowice Edward Lasok.