fot.itvm.pl

Aktor związany z mysłowickim teatrem Narybek From Poland wystąpi podczas finału, cieszącego się wieloletnią tradycją i uznaniem, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Paweł Ziegler w trakcie finału turnieju teatrów jednego aktora zaprezentuje monodram zatytułowany „Dobra Zwrotka”.

Finaliści ogólnopolskiego konkursu zmierzą się w trzech kategoriach: w turnieju poezji śpiewanej, teatrze jednego aktora oraz recytatorskim. Związany z działającym przy Mysłowickim Ośrodku Kultury teatrem Paweł Ziegler zaprezentuje monodram wyreżyserowany przez Jarosława Filipskiego. Sztuka „Dobra Zwrotka” nawiązuje do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Paweł Ziegler, mimo młodego wieku, już od wielu lat związany jest z teatrem Narybek From Poland. Jego przygoda z tą teatralną grupą rozpoczęła się już gdy był w szkole średniej. Wraz z teatralną grupą, ale także indywidualnie, Ziegler był wielokrotnie nagradzany na wielu teatralnych przeglądach i konkursach.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbędzie się już po raz 63. Finał odbędzie się w pierwszych dniach czerwca. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot.fb Paweł Ziegler