fot.itvm.pl

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe święto, Dzień Mamy, podczas którego wszystkie dzieci dziękują swoim mamom za miłość i codzienną troskę. Z tej okazji mysłowickie Przedszkole nr 5 zorganizowało muzyczny konkurs, w którym zadaniem dzieci było zaśpiewanie piosenki dla mamy. Artystyczna rywalizacja zakończyła się docenieniem i nagrodzeniem wszystkich małych uczestników.

Do muzycznej rywalizacji stanęli zarówno mali wokaliści jak i duety oraz zespoły. Dzieci wiele wysiłku włożyły w nauczenie się swoich piosenek, ale także w przygotowanie pasujących do utworów  kostiumów oraz choreografii. Na zaproszenie „piątki” odpowiedziało siedem mysłowickich przedszkoli.

Dla dzieci występ poza murami swojego przedszkola, przed konkursowym jury i nowymi kolegami i koleżankami był wielkim przeżyciem. Ciepła atmosfera przygotowana przez organizatorów, doping gromkimi brawami przedszkolnej publiczności oraz opiekunek spowodowały, że każde z dzieci przełamało sceniczną tremę i świetnie poradziło sobie na scenie. Wśród uczestników konkursu znalazły się jeszcze małe dzieci, które z utrzymaniem mikrofonu musiały radzić sobie obiema rączkami, znalazły się także uczestnicy, co do których nie było mowy o żadnym stresie związanym z występem.

Doceniając wielkie zaangażowanie w przygotowanie konkursowych piosenek, jury nagrodziło wszystkich uczestników wokalnych zmagań. Jednogłośnie, pierwsze miejsce przyznano Zosi Mankiewicz z Przedszkola nr 8 za piosenkę „Magiczna wróżka”.

Jury przyznało trzy drugie miejsca oraz trzy trzecie miejsca. Drugą nagrodę zdobyli; Mateusz Kowalski z Przedszkola nr 3 za piosenkę „Słońce dla mamy”, Ola Serek z Przedszkola nr 9 za wykonanie „Kocham Cię, ti amo, je t’aime” oraz zespół z Przedszkola nr 16 w składzie Lena Hala, Hanna Uttecht, Miłosz Peca oraz Amelia Szelest, którzy zaśpiewali i zatańczyli „Disco kids do białego rana”.

Trzecie miejsce zajęli natomiast; Hania Wysogląd oraz Ania Sitkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 za piosenkę „Kocham Cię, ti amo, je t’aime”, trio w składzie Tola Opalińska, Lena Baron oraz Zofia Just z Przedszkola nr 20 za „Jesteś mamo skarbem mym” oraz duet Nadia Skulik i Maja Szczcot z Przedszkola nr 12, które wykonały utwór „Kocham moją mamę”.