Teatr Narybek From Poland z Mysłowickiego Ośrodka Kultury zdobył III nagrodę podczas odbywającego się w dniach 11-13 maja 20. Festiwalu Sztuki Teatralnej. To już kolejny sukces mysłowickiego teatru.
– Teatr zaprezentował swoją najnowszą sztukę pt. „Wyspa” w której wykreowano utopijną wizję idealnej szczęśliwości, tolerancji, duchowości, zieloności, rozrodczości, beztroski, patriotyzmu, weganizmu i innych „izmów” – mówi Jarosław Filipski, reżyser spektaklu
Festiwal w Rybniku jest jednym z najbardziej znaczących w kraju miejsc spotkań teatrów offowych, poszukujących, niezależnych artystycznie. Zwycięski spektakl mysłowickiej grupy teatralnej powstał w oparciu o pomysły zespołu, w skład którego wchodzą: Julia Bogunia, Małgorzata Gawin, Kamil Czubala oraz Paweł Ziegler.
W maju Narybek zaprezentuje się podczas w Biesiady Teatralnej w Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz na Ogólnopolskim Festiwalu ”Zgraja” w Wadowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)















