fot.mat.org

Obrazy, nagrania video i instalacje, a każde z nich jako wyraz krytyki współczesnego konsumpcjonizmu. Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców na kolejną wystawę, tym razem zapoznać się będzie można z niebanalną twórczością Karoliny Konopki.

Wernisaż wystawy „C12H22011” odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 maja o godzinie 18:00 w MOK-u przy Grunwaldzkiej. Czego możemy spodziewać się po prezentowanych pracach?

– Prace Karoliny są śmieszne i straszne. (…) Mamy tutaj również opowieść o nadmiarze jako immanentnej cesze naszej cywilizacji. Jednak zamiast megaśmietniska, mamy chrzciny, wesele i pogrzeb, w których nadmiar, przejawiający się w różnorodności dań, mięs i serów, zostaje skanalizowany w kulinarnej pasji artystki. Z odpadków formujemy masę jedzeniową, a z niej bałwanki z wieprzowej galarety, przesłodzony tort, czipsy krabowe oraz lody o smaku naszych ulubionych batoników – pisze Bartosz Zaskórski.

Karolina Konopka to 23-letnia studentka III roku malarstwa na ASP w Katowicach, w pracowni prof. Andrzeja Tobisa. Interesuje ją zagadnienie kultury masowej, konsumpcjonizm, kondycja współczesnego człowieka, obrzędy, tradycje i rytuały zakorzenione w polskiej kulturze.

fot.mat.org