fot. mat. Menippe

Od piątku można słuchać dziesięciu nowych kawałków mysłowickiej, hip-hopowej formacji Menippe. Poetyckie, przy tym raczej mroczne, ale wyraziste słowa idealnie komponują się z rytmiczną muzyką, tworząc spójną całość. „Bąbony”, choć nazwą nawiązują do śląskiego określenia słodyczy, są dalekie od cukierkowej, nierealnej rzeczywistości.

Menippe to alternatywna grupa powstała w Mysłowicach w 2004 roku. W swojej twórczości łączy hip-hop z subtelną elektroniką. Teksty, jakie znajdziemy w utworach ich nowej płyty, skłaniają do refleksji. Słowa Maha zostały umieszczone w zgrabnie dobranych, spokojnych ale równocześnie mocnych dźwiękach, które przygotował Arbuz Arbuziński.

Krążek został wydany w eleganckim, czarno-białym pudełku. Znajdziemy w nim płytę wraz z dodatkiem ze zdjęciami zespołu oraz podziękowaniami.

Płytę można odsłuchać w serwisach Spotify, Tidal oraz Deezer. Album, w cenie 30 złotych, można zakupić poprzez serwis incorecords.pl: Bąbony.

„Bąbony” miały swoją premierę dzięki zaangażowaniu osób, które finansowo wsparły wydanie krążka. W ciągu zaledwie kilku tygodni udało się zebrać niezbędne środki. W podziękowaniu za pomoc, muzycy odwdzięczyli się albumem z autografami, t-shirtem a nawet specjalnie nagraną zwrotką.