fot. arch. ITVM

„Moje kąty” – tak brzmi tytuł wystawy obrazów Adama Plackowskiego, którą od 31 maja do końca czerwca będzie można oglądać w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach. Uroczysty wernisaż jest zaplanowany na najbliższy piątek.

Tym razem nie malarstwo emocjonalne, z którym przede wszystkim kojarzony jest Adam Plackowski, ale mysłowickie pejzaże jego autorstwa będziemy mogli podziwiać na wystawie zatytułowanej „Moje kąty”. Dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice, kawaler Orderu Uśmiechu przyznanego mu przez dzieci, ale przede wszystkim artysta Adam Plackowski pokaże nam, jak widzi Mysłowice.

– Obrazy są inspirowane impresjonizmem, bezpretensjonalne. Na wystawę złoży się 26 moich prac: będą to pejzaże i martwa natura – mówi Adam Plackowski.

Uroczysty wernisaż jest zaplanowany na piątek 31 maja o godz. 17 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Adama Mickiewicza 6-8. Jeden z obrazów przedstawia fasadę I LO. Artysta zdradza, że właśnie to płótno podaruje gospodarzom jego wystawy.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Ekspozycję będzie można oglądać do końca czerwca.

Tekst: Aleksandra Olszewska