Bez ograniczenia terminami czy opłatami za przetrzymanie,  zupełnie za darmo i w pełni swobodnie – czytelnicza, bookcrossingowa akcja od pewnego czasu gości także w Mysłowicach. Już niebawem w Mysłowickim Ośrodku Kultury staną kolejne regały, a na nich kilkaset nowych pozycji.

– Współpracujemy z jedną z bibliotek z województwa śląskiego, która w tej chwili można powiedzieć, dokonuje remanentu swoich zbiorów, my na tym skorzystamy. Kilkaset nowych książek już znalazło się w Mysłowickim Ośrodku Kultury, mamy obiecaną kolejną taką transzę – informuje Artur Madaliński, Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Proza, beletrystyka, poradniki… Książki, po które już wkrótce będą mogli sięgnąć mysłowiczanie, pojawią się na regałach przy wejściu do MOK-u przy Grunwaldzkiej 7, a także przy nowo wyremontowanej Sali Małych Form. Poza główną siedzibą MOK-u bookcrossingowy regał można znaleźć także przy „kulturalnej ławce” w Quick Parku. Ale jak właściwie skorzystać z czytelniczej akcji?

– Trzeba po nią po prostu przyjść, książki są oznaczone specjalnymi naklejkami. Bookcrossing polega na tym, że zabieramy książkę z jednego miejsca, czytamy ją, a później odkładamy ją w jedno z wielu w mieście takich miejsc, gdzie książkę można odłożyć. (…) Widzimy po prostu osoby, które korzystają z książek, które książki zabierają, czytają. Wydaje mi się, że to jest ten kierunek, w którym warto iść. Wierzymy mocno w Mysłowickim Ośrodku Kultury, że czytanie po prostu sprawia, że jesteśmy lepsi i że świat, w którym żyjemy, jest lepszy – dodaje Artur Madaliński.

Akcja cieszy się w mieście popularnością. Jeśli chcecie nie tylko korzystać, ale także współtworzyć tę inicjatywę, na bookcrossingowych półkach mogą pojawić się także Wasze prywatne książki. By podzielić się nimi z mysłowiczanami wystarczy, że dostarczycie książki do którejś z filii miejskiej biblioteki czy Mysłowickiego Ośrodka Kultury.